FANDOM


Bengalowie

Bengalowie wraz z swym królem

Kometa Kuźwar

Kometa Kuźwar

Bengalowie nie biorą jeńców, interesuje ich tylko zagłada

Marszałek Kutasenatu o Bengalach


Bengalowie - długowieczna rasa kosmitów, która co 100 milionów lat niszczy wszystkie galaktyki, odpowiadając tym samym za wymieranie dotychczasowych gatunków istot żywych i po pewnym czasie: ich zastępowanie przez nowe.

OpisEdytuj

Pochodzą z komety Kuźwar, która służy im ponadto, jako środek lokomocji oraz broń przeciwplanetarna.

Przeciętny Bengal jest umięśnionym humanoidem wielkości wieżowca, odpornym na ostrzał wszelkiej broni palnej. Mimo to lubią nosić elementy pancerza oraz spiczaste hełmy. Swych wrogów, czyli każdy przejaw życia organicznego, eliminują przy pomocy laserów w oczach, lub po prostu je tratując. Służą swemu królowi, charakterystycznemu dzięki siwej brodzie oraz jasnej karnacji.

Główni antagoniści sprzymierzonych sił ludzi i kosmitów w filmie Kapitan Bomba: Kutapokalipsa, zmagania te przeszły do historii jako Bitwa o Galaktykę Kurvix.

Z początku, Sułtan Kosmitów, chciał przekabacić ich na swoją stronę, częstując wódką zakażoną alkowirusem, jednak Bengalowie okazali się być odporni na jego działanie. Niewiele wskórała również hipnoza C'Qrwozaurów, powodując jedynie chwilowe oszołomienie.

Zostali zlikwidowani kiedy MkbeweDeformersi i Kapitan Bomba wykiwali ich w przejście poza Granicę kosmosu, gdzie to zmienili się w kutasy i stracili swoją odporność na ogień, a następnie zostali zastrzeleni.

CiekawostkiEdytuj

  • Bengalowie są parodią Żniwiarzy z serii gier Mass Effect.

Źródła Edytuj