FANDOM


Skurwozaury

C'Qrwozaury

C'Qrwozaur (lub: Skurwozaur) - kosmita , który wykorzystuje ludzi i innych kosmitów do niewolniczej pracy w kopalni torfu. Uzbrojony jest w laserową dzidę.  Rasa ta potrafi zrobić z jaj Pterokosmity pyszny krupnik podawany na zimno. W porównaniu do np. Kurvinoxów czy Skurwoli, są to istoty dość inteligentne. C'Qrwozaury mają także zdolność hipnotyzowania ludzi i innych kosmitów, co jednak po jej użyciu wywołuje to u nich efekt podobny do kaca. Przemieszczają się statkami kosmicznymi w kształcie ostrosłupa.
Rakieta cqrwozaurow

Rakieta C'Qrwozaurów

Ponieważ C'Qrwozaury są z innej galaktyki (na ekranie komputera pokładowego można było odczytać, że jest to galaktyka Kujwdubie), nie podlegają władzy Sułtana Kosmitów, rządzi nimi papież.

Okazuje się, że skrót HWDC znaczy "huj w dupę C'Qrwozaurom" i jest traktowany przez nich tak samo, jak policja traktuje HWDP. 

HistoriaEdytuj

Pierwszy raz się pojawiają w odcinku Chorąży Torpeda kiedy to on zostaje razem z dwoma kosmitami został porwany przez właśnie - C'Qurwozaury i zostają zabite przez śmigła Orzeła 1.Następnym razem pojawiają się w odcinku H.W.D.P. i Król Górników Torfowych ,gdy porywają Kapitana Bombę,kapitana Torpedę,Janusza,Sebka oraz chorążego Głusia.Również zostają zabici - przez Mkbewe i Kapitana Bombę. W serialu Kapitan Bomba pojawiają się jeszcze odcinku Admirał Jachaś i EURO.Występują także w innym serialu tego rodzaju - Laserowy Gniew Dzidy.Po zakończeniu wojny z Kurwix nieznay żeglarz kosmiczny wyrusza na zbadanie najbliższych galaktyk w ramach wznowionego Programu Kopernik.Jego pierwszy cel to galaktyka Guwbu

Wygląd Edytuj

C'Qrwozaur ma człekokształtną posturę, troje oczu (środkowe ślepe), usta ustawione w pionie, z wyglądu przypominajace cipę i szeroką, niewymiarową głowę (chodź nie zawsze) z pofałdowanym ogonem, bądź męskim członkiem na górze. Są ciemnoturkusowej, oliwkowej lub zielonej maści.

Analogia Edytuj

Statki w kształcie ostrosłupów, laserowe dzidy, niewolnictwo o

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.