FANDOM


Galaktyka kujwdubie-galaktyka kurvix

Galaktyka Kurvix oraz Galaktyka Kujwdubie

Galaktyka Kujwdubie-Galaktyka w kształcie Niemiec, która od wschodu graniczy z galaktyką Kurvix, mającą z kolei kształt Polski. Żyją w niej C'Qrwozaury. Lot rakietą jest tu przyjemniejszy niż w Galaktyce Kurvix, ponieważ są tu autostrady i to pozbawione czarnych dziur. Na granicy między galaktykami Kurvix i Kujwdubie obowiązuje wciąż kontrola celna. Władzę sprawuje papież C'Qrwozaurów oraz podlegli mu kardynałowie. Do Kujwdubie masowo emigrowali kosmici z Kurvix, zwykle w celu kradzieży lub podjęcia pracy np. przy wypompowaniu szamba, budowie i remontach (Łęcina) a nawet robiąc jako aktorzy. W związku z tym oraz wybuchem wojny z Sułtanem C'Qrwozaury dokonywały szeregu zamieszek mających na celu wypierdolenie emigrantów z powrotem do siebie.

WalutaEdytuj

Obowiązująca w Galektyce Kujwdubie waluta to:

- c'qurwy - większa waluta.

- kuj - mniejsza waluta.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki