FANDOM


Generał Italia, początkowo także Gen.Italia – kreskówka emitowana w 4fun.tv w cyklu Kartony. Jej producentem jest GIT Produkcja.

Akcja serialu toczy się w czasie II wojny światowej, w czasach współczesnych oraz w niedalekiej przyszłości, a zdarzenia historyczne są swobodnie modyfikowane. W serialu pojawiają się bohaterowie reprezentujący 3 walczące ze sobą nacje – Niemcy, Polacy oraz Rosjanie. Ich dialogi są stylizowane na narodowe języki. Odcinki trwają kilka minut i zazwyczaj nie są ze sobą powiązane fabułą. Spin offy są dłuższe i dzielą się na kilkuminutowe części. Serial dozwolony jest dla widzów – w zależności od odcinka – od 12, 16 (najczęściej) lub 18 roku życia.

PodobieństwaEdytuj

  • Kapitan Bomba i Generał Italia mają po dwóch podwładnych.
  • Akcja obu seriali toczy się w tym samym czasie (stąd Kapitan Bomba zapierdolił Stalina, a Kurwinoxy zawarły pakt z Bekenbauerem). Na tej podstawie można wywnioskować, że Kapitan Bomba i Polacy to jeden sojusz (chociaż Generał Italia i Kapitan Bomba nigdy bezpośrednio się nie spotkali), a Kosmici i Niemcy to drugi.
  • Obydwaj mają własne pojazdy: Bomba ma Orzeła 7 (potem Orzeła 1), a Italia Blądyna 103.

RóżniceEdytuj

  • Generał Italia przynajmniej podczas II Wojny Światowej nie ma zwierzchnika (w późniejszych odcinkach Gen. Italia słucha rozkazów prezydenta Donalda), natomiast Kapitan Bomba musi słuchać rozkazów Admirała Gwiezdnej Floty, które nie zawsze mu odpowiadają.
  • Hitler i Stalin podczas kosmicznych podróży zakładali skafandry, a Kapitan Bomba może swobodnie stać w przestrzeni kosmicznej. Być może mieszkańcy Galaktyki Kurvix umieją oddychać w próżni, która teoretycznie powinna ich rozsadzić.
  • Różne metody mierzenia czasu: w Galaktyce Kurvix lata są krótsze, więc kiedy na Ziemii był rok 1941, tam był rok 1997.

Gościnne występyEdytuj

Kapitan Bomba w Generale Italii:

  • Galaktyczny Sojusz
  • Kapitan Bomba

Generał Italia w Kapitanie Bomba:

Wikipedia-icon.png

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.