FANDOM


Lotniskowiec

Lotniskowiec podczas podejmowania dwóch rakiet

Lotniskowiec- Jeden z okrętów wojennych Gwiezdnej Floty.

Dwupłatowiec o napędzie śmigłowo-rakietowym, kadłub z nitowanej stali. Lotniskowce są używane jedynie w najważniejszych operacjach, takich jak podbijanie innych planet, gdzie zapewniają wsparcie z powietrza dzięki przewożonym kontyngentom mniejszych rakiet. Sam okręt jest uzbrojony w wielkie, wysuwane działo laserowe, najprawdopodobniej tego samego typu co w transporterze piechoty.

Jednostka tego typu stanowiła okręt flagowy Admirała Torpedy w trakcie podboju planety Białe pod napletem 2, w pełnometrażowym filmie: Kapitan Bomba: Kutapokalipsa. Eskadrą bombowców, wspierającą walczącego na ziemi Bombę, dowodził wtedy Michał Głuś. Po udanym nalocie na siejące zniszczenie Skurwiwije, to właśnie strzał z lotniskowca uratował resztki, przetrzebionej przez Pterokomando eskadry Głusia. Okręt nie pojawia się nigdy więcej, nie wiedzieć czemu, mimo dużych możliwości, nie został użyty w finalnym starciu z Bengalami.

Źródła Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki