FANDOM


Kapitan odbyt

Skurwol w swoim debiucie.

"To nieprawda, my Skurwole nie mamy poczucia humoru, no księżniczko, pakuj się! Komu w drogę temu czas!"

"Skurwol. Na tego skurwysyna należy szczególnie uważać, ponieważ jego jad jest tak silny...że ja pierdolę" - Tytus Bomba

Skurwol - gatunek dwónożnych, niskich jadowitych kosmitów. Są oni traktowani z pogardą przez inne rasy. Po raz pierwszy pojawili się w Odcinku 41: Porwanie Księżniczki.

CharakterystykaEdytuj

Skurwole są niższe od ludzi i pokryte szarą skórą. Mają krótkie nogi i ręce przypominające kończyny żaby. Ich usta przypominają mosznę, prawdopodobnie zawierają one domniemane kolce jadowe. Są niepozorne, ale bardzo niebezpieczne przez swój jad, który jest tak silny że "ja pierdolę", skutki jego działania jednak pozostają nieznane, poza śmiercią. Można je jednak powstrzymać amputacją zakażonej kończyny, czym uratowano życie Sebka. Pogryzienie przez Skurwola jest prawdopodobnie częstą przyczyną śmierci zarówno żołnierzy Gwiezdnej Floty, jak i kosmitów. Jad może przenosić się drogą kropelkową i pierwszym efektem efektem działania jest paraliż zatrutej kończyny. Mają najbardziej skomplikowany układ pokarmowy w całej galaktyce. Nauka procesu wydalania tego kosmity trwa w szkołach około trzech tygodni. Do rozmnażania wystarcza im strap-on (sztuczny członek) wsadzony w dupę. Mogą
NAWET KRAKUSY

Starszy Skurwol z psem.

wykształcać owłosienie, w serii Skurwole na ogół posiadają grube, czarne brwi, choć trafił się jeden z białymi włosami, prawdopodobnie starszy. Niektóre ze Skurwoli są bardziej humanoidalne w budowie, z wyżej umieszczoną "głową". W serii pojawił się też inny gatunek prawdopodobnie powiązany ze Skurwolem. Wcześniej w serii, Skurwole mieli grubsze głosy, lekko zdeformowane przez ich mosznopodobne usta, lecz później zaczęli mówić normalnie, podobnie jak Kurvinoxy które to oryginalnie w serii mówiły w podobny sposób co Sułtan Kosmitów. W galaktyce panuje przysłowie "Nażreć się jak Skurwol". Na planecie Skurwolanie mieszkali w domach przypominających odbyty.

Bywają przestępcami, ale też konduktorami w pociągach, sadownikami i właścicielami lombardów. Zajmują się najczęściej drobnymi usługami, są przy tym bardzo skąpe. Produkują najmocniejszy alkohol w całej galaktyce - Skurwolańską o mocy 7%. Wierzą, że po śmierci trafiają na niebiańską plażę Skurwa-Alię, zwyczaj ten przenosząc nawet na inne gatunki, w tym m.in. niektórych Kurvinoxów i mieszkańców ?zdy 12.

Podobnie jak w przypadku większości kosmitów, rządzi nimi Sułtan Kosmitów. Przedstawiciel tego gatunku uprowadził kiedyś Księżniczkę Gwiezdnej Republiki. Używają standardowych karabinów laserowych.

WystępowanieEdytuj

Ich macierzystą planetą jest Skurwolana, swego czasu spustoszona przez Chorążego Torpedę. Podróżują po całym kosmosie i można je znaleźć praktycznie wszędzie, ale nawet one nie przylatują na Purpurowego Kutacza (wyjątkiem był Skurwol który przyleciał tam jako wyjątek by potwierdzić regułę). Pomimo tego, pojawiają się oni w serii dość rzadko. Skurwole na planetach leśnych często interesują się grzybiarstwem, znają się fachowo na rozmaitych gatunkach grzybów.

GaleriaEdytuj

Ciekawostki:Edytuj

  • Skurwol, mimo iż produkuje silny jad, nie jest na niego odporny.
  • W pierwszych odcinkach nazwę skurwola przypisano Krościastemu Potworowi.
  • Przed kataklizmem, przodkowie skurwoli wyglądali zupełnie inaczej. Byli wyżsi i posiadali długie szyje oraz futro w niebieskie i fioletowe plamy. Zwali się Pedziozaurami.